Co robimy

III rocznica

III rocznica

Rodzina Kolpinga w Chojnicach obchodzi już trzecią rocznicę swojego istnienia.

Warsztaty przedświąteczne

Warsztaty przedświąteczne

Warsztaty przedswiąteczne czyli wykonujemy ozdoby na kiermasz świateczny

POWIATOWA I GMINNA GALA WOLONTARIATU

POWIATOWA I GMINNA GALA WOLONTARIATU

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową i wybitną aktywnością społeczną. Nagrody w aż 6 kategoriach zostaną wręczone podczas VIII Powiatowej Gali Wolontariatu 9 grudnia 2016, której gospodarzem jest Gmina Subkowy.

WARCABY

WARCABY

12 listopada w Domu Parafialnym Rodzina Kolpinga w Subkowach zorganizowała rozgrywki w warcaby systemem każdy z każdym. Rozpiętość wiekowa uczestników turnieju wahała się od 8-15 lat, czyli od szkół podstawowych po gimnazjum.

Jesienne Zawody Latawcowe

Jesienne Zawody Latawcowe

Wzorem lat ubiegłych w październikowe niedzielne popołudnie spotkaliśmy się w pobliżu kapliczki, przy ulicy Spółdzielczej, na kolejnych „Jesiennych Zawodach Latawcowych”. Subkowskie niebo tego dnia było szare i ponure, ale gdy kolorowe latawce wznosiły się ku górze, niebo rozbłysło – nabrało kolorów!

Warsztaty artystyczne

Warsztaty artystyczne

W ramach Akademii Aktywności w Niewieścinie w Szkole Podstawowej  odbyły się warsztaty  dla dorosłych mieszkańców na temat: „Pierwsza pomoc przedmedyczna z użyciem fantomów”, które poprowadziła wolontariuszka, pani Marzenna Kaszubowska. 

Młodzież Młodego Kolpinga w podążaniu za ideą swojego założyciela nad morzem

Młodzież Młodego Kolpinga w podążaniu za ideą swojego założyciela nad morzem

Błogosławiony Adolf Kolping w czasie swojej posługi kapłańskiej wspierał młodych ludzi ze społeczności chłopskich w XIX wiecznych Niemczech, aby mogli wyuczyć się profesji, dzięki której mogliby godnie żyć. 

Akademia Aktywności w Niewieścinie

Akademia Aktywności w Niewieścinie

W ramach Akademii Aktywności w Niewieścinie odbyły sie warsztaty dla dorosłych  nt. "Fizjoterapia w praktyce-część II" oraz zajęcia artystyczne dla dzieci -decoupage. Panie (panowie nie dopisali) poznały na własnej skórze efekty działania klawikoterapii, aplikatorów igłowych, masażu, ćwiczeń itp. 

Kolpingowski Fundusz Stypendialny "Zawodowcy"

Decyzją Zarządu Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej tworzymy Kolpingowski Fundusz Stypendialny "Zawodowcy", którego zadaniem będzie wspieranie młodzieży pragnącej zdobyć dobre wykształcenie zawodowe. Dobry fachowiec, w oparciu o zdrową etykę i wysokie kwalifikacje zawodowe, zbuduje dobrą przyszłość sobie, swojej rodzinie i Ojczyźnie.

Zapraszamy na "Kaszubskie camino 2016".

Zapraszamy na "Kaszubskie camino 2016".

Już po raz 7 będzie można wziąć udział w wydarzeniu, które gromadzi na kulturotwórczej imprezie mieszkańców Kaszub i Pomorza oraz przebywających w Łebie wczasowiczów. W programie "Kaszubskiego camino 2016" znajdziemy: Ogólnopolską konferencję naukową p.t.: "Kulturotwórcza rola parafii"