Co robimy

Pielucha dla Malucha

Pielucha dla Malucha

W dniach 24 i 25 marca 2019 r. grupa pięciu wolontariuszek szkolnego Młodego Kolpinga pod opieką pani Małgorzaty Krzemińskiej miałam okazję wziąć udział w akcji Pielucha dla malucha. W niedzielę, podczas pięciu mszy świętych w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego zbierałyśmy pieniądze na zakup niezbędnych artykułów dla dzieci i mieszkanek Domu Samotnej Matki w Żołędowie.

Order Uśmiechu dla ks. Andrzeja

Order Uśmiechu dla ks. Andrzeja

W piątek 1 lutego, w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Ordeu Uśmiechu w Osieku, odbyła się wspaniała uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu ks Andrzejowi Danielskiemu - Prezesowi Rodziny Kolpinga w Niewieścinie, twórcy i animatorowi parafialnych dziecięcych chórów BIEDRONKI.

Przegląd kolęd i pastorałek w Łebie

Przegląd kolęd i pastorałek w Łebie

W sobotę 26 stycznia Rodzina Kolpinga w Subkowach zorganizowała wyjazd scholi LAUDATE na I przegląd kolęd i pastorałek w Łebie. Wyjechaliśmy autokarem w mroźny poranek, udając się na wybrzeże, podziwiając zimowy krajobraz. Na miejsce dotarliśmy przed południem, a potem udaliśmy się do Rybackiego Centrum Kultury i Formacji „BOLENIEC”, gdzie mogliśmy się ogrzać.

Przegląd kolęd i pastorałek

Przegląd kolęd i pastorałek

Rodzina Kolpinga w Łebie zaprasza wszystkie zespoły śpiewacze na pierwszy przegląd kolęd i pastorałek, który odbędzie się w Łebie 26. stycznia 2019 r.  

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018

Pionki i Damy

Pionki i Damy

W sobotę, 27 października w Domu Parafialnym - Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga przy Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach zorganizowało turniej gry w warcaby. Wśród uczestników znaleźli się stali bywalcy, ale także – co bardzo cieszy i nowe twarze.

Związek Diecezjalny w Związku Centralnym

Związek Diecezjalny w Związku Centralnym

Zarząd Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce oficjalnie przyjął - jako członka wspierającego - Związek Diecezjalny Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej do Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce.

Brat Józef Promny odznaczony

Brat Józef Promny odznaczony

27 października 2018 roku, podczas pielgrzymki Rodzin Kolpinga do św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, Zarząd Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce odznaczył brata Józefa Promnego odznaką honorową "Zasłużony dla Dzieła Kolpinga".

O Dziele Kolpinga i nie tylko w TV Trwam

O Dziele Kolpinga i nie tylko w TV Trwam

30. sierpnia na antenie TV Trwam, w "Rozmowach niedokończonych" wziął udział ks. Zenon Myszk - prezes Związku Diecezjalnego Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej. W programie rozmawiano o obecności Kościoła w polityce.

Spotkanie "POGRANICZA"

Spotkanie "POGRANICZA"

8. września, po raz 10 odbędzie się w Łebie spotkanie pod nazwą "POGRANICZA". Organizatorzy, Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego z Warszawy oraz Związek Diecezjalny Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej zapraszają w tym roku do rozmowy na temat: "Nasz stosunek do Europy. Czy Europa jest dla nas szansą czy zagrożeniem? Czy jesteśmy jako chrześcijanie odpowiedzialni za Europę?"