Społeczeństwo Obywatelskie

W piątek 29. listopada odbyła się w Warszawie, organizowana przez Narodowy Instytut Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, konferencja p.t.:„Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne”.

W Niewieścinie smacznie, zdrowo i sportowo

Projekt "W Niewieścinie smacznie, zdrowo i sportowo", realizowany jest ze środków Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach projektu "Działaj Lokalnie" opracowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej we wspólpracy z grupą inicjatywną "Aktywni dla Niewieścina" oraz Szkołą Podstawową i Parafią w Niewieścinie.

"Sztuka i serce" - spotkanie młodzieżowe w Krakowie.

W dniach 11-17 kwietnia 2019 r. w Krakowie odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży, w której uczestniczyło 26 przedstawicieli Młodego Kolpinga z Niemiec, Portugalii, Litwy, Słowenii i Polski. Podczas tygodnia pełnego wrażeń odbyły się m.in. warsztaty w Muzeum Sztuki Polskiej w Sukiennicach, Muzeum "Drzewiej" w Porębie Żegoty oraz wspólne tworzenie palm wielkanocnych, które zostały poświęcone w Katedrze na Wawelu.

Wymiana młodzieży w Portugalii

Pięć osób z Polski uczestniczyło, w dniach 29.08-02.09. 2018r., w wymianie młodzieżowej w Lamego w Portugalii. Wraz z młodzieżą z Litwy, Słowenii, Niemiec i Portugalii  odkrywały one świat poprzez sztukę.  Stowarzyszenie  Rodzina Kolpinga w Niewieścinie reprezentowała Małgosia i Piotrek.

Seminarium - "Odpowiedzialny Konsument. Moje Codzienne Wybory - Nasza Wspólna Sprawa"

W naszej rodzinie odbyło się seminarium dla członków i sympatyków stowarzyszenia, które gościnnie poprowadził pan Krzysztof Wolski, sekretarz Dzieła Kolpinga w Polsce nt."Odpowiedzialny Konsument. Moje Codzienne Wybory - Nasza Wspólna Sprawa". Odbyła się też degustacja kolpingowskiej kawy z "wartościami".

Stoisko kawy Tatico na wieczorku biesiadnym w szkole.

Podczas wieczorku biesiadnego w Szkole Podstawowej w Niewieścinie nasze stowarzyszenie zorganizowało stoisko informacyjne nt. fair trade w ramach ogólnopolskiego projektu Dzieła Kolpinga w Polsce: "Odpowiedzialny Konsument. Moje Codzienne Wybory - Nasza Wspólna Sprawa". Odbyła się też degustacja kolpingowskiej kawy z "wartościami".

Akademia Aktywności w Niewieścinie 2018

Akademia Aktywności w Niewieścinie 2018 - projekt realizowany ze środków Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach projektu "Działaj Lokalnie" opracowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej.

Zebranie Walne Związku Diecezjalnego

8 czerwca odbyło się w Łebie Walne Zebranie Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej, w którym wzięli udział delegaci z 12 Rodzin Kolping z terenu Diecezji Pelplińskiej. Gościem specjalnym był Przewodniczący Zarządu Związku Centralnego Dzieła Kolpingaw. Polsce Robert Prusak.

Parafiadowy Turniej Szachowy i Warcabowy

W sobotę 18 maja 2019 roku w Domu Parafialnym zorganizowaliśmy Parafiadowy Turniej Szachowy i Warcabowy. Rozegrany został systemem każdy z każdym, aby wyłonić najlepszego. Jednak podczas zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się tylko jedni.

Majówka 2019

W pierwszomajowe popołudnie spotkaliśmy się na łączce parafialnej w Subkowach. Mimo obaw o frekwencję, uczestnicy nie zawiedli. Lista nie miała końca, dzieci dochodziły i dopisywały się cały czas – aż do ostatniej konkurencji.