Co robimy

Kolpingowski Fundusz Stypendialny "Zawodowcy"

Decyzją Zarządu Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej tworzymy Kolpingowski Fundusz Stypendialny "Zawodowcy", którego zadaniem będzie wspieranie młodzieży pragnącej zdobyć dobre wykształcenie zawodowe. Dobry fachowiec, w oparciu o zdrową etykę i wysokie kwalifikacje zawodowe, zbuduje dobrą przyszłość sobie, swojej rodzinie i Ojczyźnie.

Zapraszamy na "Kaszubskie camino 2016".

Zapraszamy na "Kaszubskie camino 2016".

Już po raz 7 będzie można wziąć udział w wydarzeniu, które gromadzi na kulturotwórczej imprezie mieszkańców Kaszub i Pomorza oraz przebywających w Łebie wczasowiczów. W programie "Kaszubskiego camino 2016" znajdziemy: Ogólnopolską konferencję naukową p.t.: "Kulturotwórcza rola parafii"

Fizjoterapia w praktyce dla dorosłych  oraz zajęcia artystyczne dla dzieci w Niewieścinie

Fizjoterapia w praktyce dla dorosłych oraz zajęcia artystyczne dla dzieci w Niewieścinie

W świetlicy Santiago w Niewieścinie, w ramach projektu „Akademia Aktywności w Niewieścinie”, odbyły się warsztaty dla dorosłych na temat: „Fizjoterapia w praktyce”, w tym: praktyczne ćwiczenia, pokazy masażu, poprawnej postawy ciała, itp. W tym samym czasie dzieci uczestniczyły w  warsztatach  artystycznych, podczas których   wykonały gąsienice - przytulanki. 

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Młodego Kolpinga Na Litwie

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Młodego Kolpinga Na Litwie

W dniach 1-6 lipca w Kownie na Litwie odbyło się polsko-litewskie spotkanie młodzieży z Młodego Kolpinga – „Creative Cooperation of Lithuanian-Polish Youth in Nature Guarding” . Tczewską rodzinę Kolpinga reprezentowali: Damian Chrzanowski i Szymon Szałapata. Tematyka spotkań obejmowała ochronę przyrody, która została zaprezentowana w dość nietypowy sposób. 

Młody Kolping z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie w Lednicy

Młody Kolping z Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie w Lednicy

4 czerwca na Lednicy spotkała się młodzież z całej Polski, nie zabrakło tam także uczniów Zespołu Szkół Katolickich zrzeszonych w Młodym Kolpingu. Modlitwa, śpiew, taniec - stały się naszym udziałem. Nie wystraszył nas ogromny upał ani burza, grad i ulewa. Wypowiedzieliśmy swoje: "Jestem Twój. Zbaw mnie. Amen!" 

AKADEMIA AKTYWNOŚCI W NIEWIEŚCINIE ROZPOCZYNA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ !

AKADEMIA AKTYWNOŚCI W NIEWIEŚCINIE ROZPOCZYNA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ !

 W programie 1. semestru AKADEMII AKTYWNOŚCI, od lipca do listopada 2016r.:
* Zajęcia artystyczno- teatralne dla dzieci i młodzieży
* Nauka gry na gitarze
* Nauka i cykliczny marsz Nordic Walking
* Nauka gry w szachy
* 5 warsztatów tematycznych:

Wakacyjne zajęcia artystyczno-ruchowe w świetlicy Santiago

Wakacyjne zajęcia artystyczno-ruchowe w świetlicy Santiago

Plan wakacyjnych zajęć artystyczno-ruchowych dla dzieci w świetlicy Santiago w Niewieścinie w ramach projektu: "Chór dziecięcy Biedronki moim drugim domem", sfinansowanego przez GKPiRPA w Pruszczu. Zajęcia od poniedziałku do piątku, od 11 do 22 lipca, w godzinach od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

Promocja książek z konferencji naukowej "POGRANICZA"

Promocja książek z konferencji naukowej "POGRANICZA"

Każdego roku w Łebie Dzieło Kolpinga organizuje podczas Kaszubskiego camino - pielgrzymki kaszubskiej do św. Jakuba Apostoła w Łebie - ogólnopolską konferencję naukową. Owocem tych konferencji jest seria publikacji. Na zaproszenie ks. prałata Jacka Dawidowskiego, proboszcza parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela oraz Rodziny Kolpinga w Chojnicach

Festyn Nocy Świętojańskiej w Niewieścinie

Festyn Nocy Świętojańskiej w Niewieścinie

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Niewieścinie już po raz dziesiąty zorganizowało gminny festyn nocy świętojańskiej w ogrodach plebańskich w Niewieścinie w partnerstwie z GOKSiR-em w Pruszczu, Parafią św. Jakuba Ap. w Niewieścinie i sołtysem Niewieścina.

Kolpingowski spływ kajakowy

Kolpingowski spływ kajakowy

To już trzeci spływ kajakowy Rodziny Kolpinga  z Łeby szlakiem Jana Pawła II. Jakie wrażenia? Boskie! W codziennej krzątaninie nie zauważamy jak piękny świat stworzył Bóg. Cudowne słońce, którego promienie wydobywają z otoczenia przyrody niesamowite barwy - soczystą zieleń traw i lasów oraz błękit nieba i szafirowy wody.