Co robimy

Zebranie Walne Związku Diecezjalnego

Zebranie Walne Związku Diecezjalnego

8 czerwca odbyło się w Łebie Walne Zebranie Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej, w którym wzięli udział delegaci z 12 Rodzin Kolping z terenu Diecezji Pelplińskiej. Gościem specjalnym był Przewodniczący Zarządu Związku Centralnego Dzieła Kolpingaw. Polsce Robert Prusak. 

Parafiadowy Turniej Szachowy i Warcabowy

Parafiadowy Turniej Szachowy i Warcabowy

W sobotę 18 maja 2019 roku w Domu Parafialnym zorganizowaliśmy Parafiadowy Turniej Szachowy i Warcabowy. Rozegrany został systemem każdy z każdym, aby wyłonić najlepszego. Jednak podczas zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się tylko jedni.

Majówka 2019

Majówka 2019

W pierwszomajowe popołudnie spotkaliśmy się na łączce parafialnej w Subkowach. Mimo obaw o frekwencję, uczestnicy nie zawiedli. Lista nie miała końca, dzieci dochodziły i dopisywały się cały czas – aż do ostatniej konkurencji.

Pielucha dla Malucha

Pielucha dla Malucha

W dniach 24 i 25 marca 2019 r. grupa pięciu wolontariuszek szkolnego Młodego Kolpinga pod opieką pani Małgorzaty Krzemińskiej miałam okazję wziąć udział w akcji Pielucha dla malucha. W niedzielę, podczas pięciu mszy świętych w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego zbierałyśmy pieniądze na zakup niezbędnych artykułów dla dzieci i mieszkanek Domu Samotnej Matki w Żołędowie.

Order Uśmiechu dla ks. Andrzeja

Order Uśmiechu dla ks. Andrzeja

W piątek 1 lutego, w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Ordeu Uśmiechu w Osieku, odbyła się wspaniała uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu ks Andrzejowi Danielskiemu - Prezesowi Rodziny Kolpinga w Niewieścinie, twórcy i animatorowi parafialnych dziecięcych chórów BIEDRONKI.

Przegląd kolęd i pastorałek w Łebie

Przegląd kolęd i pastorałek w Łebie

W sobotę 26 stycznia Rodzina Kolpinga w Subkowach zorganizowała wyjazd scholi LAUDATE na I przegląd kolęd i pastorałek w Łebie. Wyjechaliśmy autokarem w mroźny poranek, udając się na wybrzeże, podziwiając zimowy krajobraz. Na miejsce dotarliśmy przed południem, a potem udaliśmy się do Rybackiego Centrum Kultury i Formacji „BOLENIEC”, gdzie mogliśmy się ogrzać.

Przegląd kolęd i pastorałek

Przegląd kolęd i pastorałek

Rodzina Kolpinga w Łebie zaprasza wszystkie zespoły śpiewacze na pierwszy przegląd kolęd i pastorałek, który odbędzie się w Łebie 26. stycznia 2019 r.  

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2018

Pionki i Damy

Pionki i Damy

W sobotę, 27 października w Domu Parafialnym - Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga przy Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Subkowach zorganizowało turniej gry w warcaby. Wśród uczestników znaleźli się stali bywalcy, ale także – co bardzo cieszy i nowe twarze.

Związek Diecezjalny w Związku Centralnym

Związek Diecezjalny w Związku Centralnym

Zarząd Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce oficjalnie przyjął - jako członka wspierającego - Związek Diecezjalny Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej do Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce.