27 marca uczniowie Zespołu Szkół Katolickich uczestniczyli w niekonwencjonalnej Drodze Krzyżowej przygotowanej przez Młodego Kolpinga z naszej szkoły pod kierunkiem p. Małgorzaty Krzemińskiej i ks. Piotra Pruskiego.
Dnia 4 marca 2015 r. Zespół Szkół Katolickch zaszczycił swoją obecnością ks. dr. Tomasz Huzarek, pracownik naukowy z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Wykład, który nam wygłosił był wstępem do cyklu seminariów na temat relacji między nauką a wiarą.
W drugim tygodniu ferii w Zespole Szkół Katolickich odbyły się zajęcia dodatkowe pod wszystko mówiącym tytułem "Ferie z komputerem". Zajęcia były przeznaczone dla adeptów informatyki z klas gimnazjalnych.
Pomaganie zwierzętom to nie moda, ale sposób na zaskarbienie przyjaźni stworzeń, które wielokrotnie okazywały swoim opiekunom wierność, pomoc i szczerą przyjaźń. Dzieci przygotowały się na ten wyjazd odpowiednio wcześnie.
Członkowie Rodziny Kolpinga w Tczewie przyłączyli się do orszaku Króla Melchiora Pierwszego, który wyruszył razem z św. Jadwigą, patronką Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie, z Placu Hallera.
Naszym celem było wspólne kolędowanie i spędzenie czasu z osobami niepełnosprawnymi. Naszym prowadzącym był Karol Kopka, który sprawił, że było bardzo radośnie, a publiczność chętnie włączyła się do śpiewu.
4 grudnia 2014 r., w auli Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, odbył się finał VI powiatowego konkursu historycznego „św. Jadwiga królowa i patronka narodu”. O tytuł laureata konkurowało ze sobą dziewiętnastu uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku oprócz tczewskich szkół udział w konkursie wzięła reprezentacja z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących ze Swarożyna oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Pelplina.
5 grudnia, w przeddzień Mikołajek, uczniowie Gimnazjum Katolickiego, przyszli do szkoły w czapkach św. Mikołaja.
SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie.