Młody Kolping w schronisku dla zwierząt

Pomaganie zwierzętom to nie moda, ale sposób na zaskarbienie przyjaźni stworzeń, które wielokrotnie okazywały swoim opiekunom wierność, pomoc i szczerą przyjaźń. Dzieci przygotowały się na ten wyjazd odpowiednio wcześnie.

II Orszak Trzech Króli

Członkowie Rodziny Kolpinga w Tczewie przyłączyli się do orszaku Króla Melchiora Pierwszego, który wyruszył razem z św. Jadwigą, patronką Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie, z Placu Hallera.

Wspólne kolędowanie

Naszym celem było wspólne kolędowanie i spędzenie czasu z osobami niepełnosprawnymi. Naszym prowadzącym był Karol Kopka, który sprawił, że było bardzo radośnie, a publiczność chętnie włączyła się do śpiewu.

Finał VI powiatowego konkursu historycznego "Św. Jadwiga królowa i patronka narodu"

4 grudnia 2014 r., w auli Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie, odbył się finał VI powiatowego konkursu historycznego „św. Jadwiga królowa i patronka narodu”. O tytuł laureata konkurowało ze sobą dziewiętnastu uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku oprócz tczewskich szkół udział w konkursie wzięła reprezentacja z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących ze Swarożyna oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Pelplina.

Młody Kolping w czapkach św. Mikołaja

5 grudnia, w przeddzień Mikołajek, uczniowie Gimnazjum Katolickiego, przyszli do szkoły w czapkach św. Mikołaja.

MŁODY KOLPING ZORGANIZOWAŁ ZBIÓRKĘ W RAMACH SZLACHETNEJ PACZKI

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie.

Życzenia wielkanocne

życzenia wielkanocne

Życzenia Wielkanocnego Odrodzenia składa
zarząd Rodziny Kolpinga w Łebie

Walne Zebranie RK

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Łebie w dniu 11 marca 2015 r.  Podjęto uchwały o zatwierdzeniu sprawozdań finansowego i merytorycznego z działalności Rodziny Kolpinga w Łebie za rok 2014 oraz przyjęto plan pracy na 2015 rok.

PRACE BUDOWLANE W NOWEJ ŚWIETLICY SANTIAGO

Od wielu lat, dzięki pomocy parafian, darczyńców i grantów, trwają prace nad rozbudową budynku świetlicy Santiago w Niewieścinie. Obecnie Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga  otrzymało pomoc od Rodziny Kolpinga z Niemiec na dalszy etap prac wykończeniowych głównego pomieszczenia świetlicowego.