Dary dla rodziny Andruszczyszyn

Dnia 16.12.2015 r. wolontariuszka Elżbieta Kurzawa działając w imieniu Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga mającego swoją siedzibę w Łęczycach przekazała rodzinie Andruszczyszyn przybyłej z Ukrainy: odzież, pościel, słodycze i zabawki. Radość była wielka.

Życzenia świąteczne od RK z Niewieścina

Życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność, składa Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Niewieścinie.

Mikołajki w Łęczycach

Mikołajki to jeden  z najbardziej przez dzieci oczekiwanych dni w roku.Przygotowują się do niego i od rana nasłuchują "Mikołajkowych dzwoneczków".Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Święty Mikołaj oddelegował do tego zadania przewodniczącą stowarzyszenia Rodzina Kolpinga z Łęczyc, panią Magdę Stenka

Herb rodziny Von Somnitz w Gotętowie

Dnia 27 października 2015 r. w pałacu w Godętowie odbyła się  uroczystość odsłonięcia herbu rodziny von Somnitz. Ceramiczną tabliczkę z herbem rodzinnym wykonała córka Mathiasa Döringa von Somnitz – p. Heilwig von Heyden. Rodzina von Somnitz posiadała ten herb już od 1655 roku. Matthias Döring von Somnitz był ostatnim właścicielem Godętowa, Jeżewa i folwarku w Rozłazinie.

Wizyta partnerska w Łęczycach

W dniach 23 – 25 października 2015 r. troje członków Rodziny Kolpinga z Lohne (Niemcy) odwiedziło Łęczyce. Celem wizyty było udzielenie wsparcia osobom najbardziej potrzebującym. Goście przybyli z Niemiec przywieźli sprzęt rehabilitacyjny, odzież, obuwie i zabawki.

Drużyna piłkarska Młodego Kolpinga z Tczewa

W sobotę (12.09.2015r.) zawodnicy w składzie: Kajetan Węsierski, Maciek Schleser, Patryk Lemke, Paweł Szulik, Łukasz Czubek, Paweł Stopka, Marek Lewandowski, Krzysztof Maciejewski, Maciek Rogalski, Patryk Szczepański oraz Szymon Szczodrowski, prowadzeni przez pana Marka Czarneckiego wzięli udział w turnieju organizowanym przez Stowarzyszenie Kolpinga w Rokitnicy

Kaszubskie camino 2015 w Łebie

Kaszubskie Camino to wydarzenie organizowane od 6 lat przez parafię Świętego Jakuba Apostoła w Łebie. W planie tegorocznego Camino w dniach 21-23 sierpnia znalazły się Konferencja Naukowa, Festiwal Rękodzieła, występy zespołów ludowych, prezentacja zastosowania nowych technologii budowlanych.

Niedzielne popołudnie z poezją Natalii Paliwoda

W niedzielne popołudnie w świetlicy w Mirowicach Członkini Młodego Kolpinga z Niewieścina, niepełnosprawna poetka, Natalia Paliwoda, promowała swoją twórczość wśród   mieszkańców wsi i zaproszonych gości.

Tydzień Młodych w Serbii

Magda, Angelika i Gosia, osoby należące do Młodego Kolpinga w  Niewieścinie wzięły udział  w Tygodniu  Młodych w Serbii, który   koncentrował się wokół tematu „Youth cooperation across the borders” („Współpraca ponad granicami”), a dokładniej  dotyczył transgranicznej współpracy projektowej.

6. Festiwal Rękodzieła w Łebie