Pogranicza 2017
    Kolpingowski Fundusz Stypendialny "Zawodowcy"
    Kaszubskie camino 2016

7 Kaszubskie camino 2016: Łeba 19-21 sierpnia

II Zjazd Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej
    Niedziela jest Boska

przyłącz się – zmieniamy obyczaj

Kolpingowska Akademia Miłości

Rekolekcje dla Małżeństw w Łebie

Tradycja

Troszczymy się o zachowanie tradycji

Katolicka Nauka Społeczna

Wiedzę na temat Katolickiej Nauki Społecznej zdobywamy podczas konferencji.

Świętowanie

jest ważną częścią życia naszej wspólnoty

Seniorzy

są bogactwem każdej rodziny również Rodziny Kolpinga

Kino pod żaglami

Klub Filmowy "Kino Pod Żaglami" w "Boleńcu" w Łebie

Młodzież

w świetlicy Kolpinga korzysta z pomocy i jej udziela

Dzieci

Świetlica Kolpinga jest miejscem przyjaznym dla dzieci.

jest początkiem wszelkiej formacji

Możesz śpiewać z „Biedronkami”

Zapraszamy na spotkanie

Polska jest piękna

Radujcie się! Jesteśmy ocaleni!

Pełne radości chwile w życiu nie są codzienne ale kiedy przychodzą są niezapomniane.  Małżonkowie, nawet po wielu latach,  pamiętają chwilę pierwszego wyznania sobie miłości.

Ktoś, kto ocalał z katastrofy, nigdy nie zapomni dnia swego ocalenia i będzie o nim wielu opowiadał.

Nawet małe radości potrafią być wielkie. Mam na myśli radość małego Jakuba – jeden rok i 3 miesiące – zafascynowanego małymi zabawkami straży pożarnej. Gdy po raz pierwszy zobaczył prawdziwy wóz strażacki, jak na sygnale przejeżdżał obok niego ulicą, po prostu brakowało mu tchu z wrażenia i wielkiej radości.

Są jednak także takie radości, które  nie są chwilą ale raczej szczególnym stanem.

Przed wielu laty pracowałem jako wikariusz w tczewskiej farze. Do moich obowiązków należała także opieka nad znajdującymi się w mieście trzema szpitalami. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie odpowiedź pani doktor, ordynator szpitala kolejowego, która na moje pytanie – skąd u niej taka rzucająca się w oczy pogoda ducha (a przecież niedawno owdowiała) odpowiedziała po chwili namysłu: czyste sumienie, tak, trzeba mieć czyste sumienie.

O tym samym pouczał Jan Chrzciciel. Zadbać o czyste sumienie, postępować w zgodzie z Bożymi przykazaniami – to źródło wewnętrznego pokoju i radości. Postępowanie drogą przykazań – uczy Jan Chrzciciel – jest także dobrym przygotowaniem na przyjście Chrystusa.

Liturgia trzeciej Niedzieli Adwentu zachęca nas do radości, której pierwszym powodem jest wydarzenie przyjścia naszego Zbawiciela do naszego życia. Aż chce się wykrzyknąć: hurra! Jesteśmy ocaleni, bo należymy do Pana.

ks.  Zenon Myszk