Kościół i świat

Pascha 2016

Pascha 2016

 "Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię"

Daj mi Jezusa...

Daj mi Jezusa...

W niczym nie ujmując wartości prezentów robionych  co roku, z okazji świąt Bożego Narodzenia, warto zastanowić się nad jeszcze jednym, który jest najcenniejszym prezentem na świecie.

Przywilej i zadanie błogosławienia

Przywilej i zadanie błogosławienia

Mojżesz otrzymał od Boga wyraźną instrukcję dla rodu kapłańskiego, Aarona i jego synów: tak oto macie błogosławić synom Izraela. Powiecie im: «Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem». (Lb 6,22-26)

Radujcie się! Jesteśmy ocaleni!

Radujcie się! Jesteśmy ocaleni!

Pełne radości chwile w życiu nie są codzienne ale kiedy przychodzą są niezapomniane.  Małżonkowie, nawet po wielu latach,  pamiętają chwilę pierwszego wyznania sobie miłości.Ktoś, kto ocalał z katastrofy, nigdy nie zapomni dnia swego ocalenia i będzie o nim wielu opowiadał.

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

Kolpingowskie rekolekcje wielkopostne w tym roku poprowadzi ks. prof. Henryk Skorowski - wybitny socjolog z Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego z Warszawy. Rekolekcje głosić będzie w Łebie u św. Jakuba ale za pośrednictwem Radia Głos i naszej strony internetowej codziennie o godz. 18:00 będzie można wziąc w nich udział.

Niedziela jest Boska

Niedziela jest Boska

Apel biskupów Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce i zwierzchników Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej o poszanowaniu i chrześcijańskim świętowaniu niedzieli: Warszawa, 20 stycznia 2015 r.  

Powołanie?

Powołanie?

Dziwisz się, że młodzi ludzie chcą zostać księżmi? Klerycy z wrocławskiego seminarium odpowiadają, dlaczego wybrali kapłaństwo. W krótkim, dynamicznym spocie, który od kilku dni gości na YouTubie zdradzają swoje powody.

Miłość małżeńska - źródła i natura

Posłuchajcie wykładu ks. Mariusza Rosika z Wrocławia wygłoszonego podczas Kongresu Małżeństw w Świdnicy w październiku 2014 roku.
 

Orędzie Synodu o Rodzinie

Orędzie Synodu o Rodzinie

Na zakończenie Nadzwyczajnego Synodu poświęconego Rodzinie, ojcowie synodalni wystosowani specjalne orędzie, którego treść za Katolicką Agencją Informacyjną zamieszczamy.

Przewodniczący KEP o neutralności w szkołach

Przewodniczący KEP o neutralności w szkołach

Poprzednia 1 2 3 Następna