Relacja z obozu sportowego w Skorzewie

Grupy: 4. osób: 58. dni: 8. Miejsce: Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie (urocza mała miejscowość 5 km od Kościerzyny w kierunku na Łebę). Cel: doskonalenie umiejętności i miłe spędzenie czasu w grupie sportowych zapaleńców. Program: 3 posiłki dziennie, minimum 3 treningi dziennie po 1,5 godz. każdy, gry interdyscyplinarne, pogadanki i zabawa. Efekt: wszyscy cali i zdrowi (no może poza drobnymi urazami). Do tego spotkanie z przeszłością, czyli mecz koszykówki: absolwenci kontra obozowicze. W ramach spotkań z miejscową ludnością, w celu zawarcia nowych znajomości, pogłębienia
więzi pomiędzy Ziemią Kaszubską a Kociewską, rozegrany został mecz towarzyski w piłkę nożną, w którym dowartościowaliśmy naszych gospodarzy pozwalając im wygrać 8:0. Jeśli dołożymy do tego dyskotekę w sobotni wieczór oraz chrzest obozowy w niedzielne popołudnie, to będziemy mieli obraz tego, co się działo w Skorzewie na hali sportowej, mogącej pomieścić 3 zespoły ćwiczące razem, salce fitness, siłowni, boisku trawiastym oraz orliku. Obóz zakończyliśmy w poniedziałkowe południe rozdając pamiątkowe koszulki oraz oddając w należytym porządku pokoje z części hotelowej Ośrodka. Ten obóz nie udałby się gdyby nie udało się uzyskać dofinansowania w ramach środków Gminy Miejskiej Tczew dla Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Tczewie, organizatora obozu. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie tej inicjatywy.