Majówka 2019

Majówka z Kolpingiem 2019

W pierwszomajowe popołudnie spotkaliśmy się na łączce parafialnej w Subkowach. Mimo obaw o frekwencję, uczestnicy nie zawiedli. Lista nie miała końca, dzieci dochodziły i dopisywały się cały czas – aż do ostatniej konkurencji. Ze względu na dużą frekwencję zdążyliśmy przeprowadzić jedynie kilka konkurencji. Były to: slalom z piłką, rzut kaloszem, skoki w workach i z workiem dla młodszych, rzut beretem „Dziadka Józka”, bieg w labiryncie – M-jak Majówka. Większość zadań musieliśmy przeprowadzić ze stoperem w rękach, aby dokładnie sprawdzić kto był najlepszy. Oczywiście każdą z tych konkurencji podzieliliśmy na kategorie wiekowe: A 3-6 lat; B 7-9 lat; C 10-12 lat. Kategoria D dotyczyła wszystkich pozostałych osób, gdzie swoich sił spróbowali rodzice m.in. w rzucie kaloszem.

W każdej konkurencji po podliczeniu i sprawdzeniu czasów, metrów – wręczono nagrody najlepszym uczestnikom. W grupie wiekowej 3-6 lat najczęściej na podium stawała: Paulina Chrzanowska, aż 3 razy, następnie ex equo Jakub Grabowski i Jakub Proporowicz - na podium stanęli aż w dwóch konkurencjach. W drugiej grupie wiekowej 7-9 lat najlepszy okazał się Dominik Szczeblewski, który na podium stanął aż 4 razy, przy czym 3 razy zajął I miejsce. Kolejne osoby, które stanęły na podium aż dwa razy to: ex equo Piotr Stempin, Magda Krukar i Sara Czachorowska. W grupie trzeciej 10-12 lat najlepszy był Maks Kowalewski, a dziewczyny Paulina Müller i Julia Różyńska zacięcie ze sobą rywalizowały aż do ostatniej konkurencji. Wszyscy uczestnicy Majówki otrzymali od nas upominki oraz kolorowe baloniki.

Na zakończenie zorganizowano dodatkową zabawę przeciąganie liny: panie kontra panowie. Oczywiście wygrały Panie – Brawo! Natomiast dzieci w tym czasie odciskały swoje paluszki na pamiątkowym plakacie z Majówki 2019. Jednocześnie poinformowano o organizowanej wycieczce do Nowej Holandii koło Elbląga w sobotę 25 maja – koszt 30,- decyduje kolejność zgłoszeń.

Impreza została współfinansowana ze środków otrzymanych z Gminy Subkowy w ramach naszego projektu: „BEZ NUDY”. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować księdzu proboszczowi za pomoc w organizacji naszej imprezy.

Podziękowania należą się głównie dzieciom i ich rodzicom za chęć spędzenia z nami tego majowego popołudnia i już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne nasze akcje! Poniżej przedstawiam kalendarz – harmonogram naszych działań na 2019 rok:

  1. Jednodniowy Rodzinny Wyjazd do Nowej Holandii koło Elbląga              --> 25. maja
  2. Gminny Konkurs „Niedziela jest Boska”- A Ty jak spędzasz niedzielę? Namaluj - termin dostarczenia prac       --> do 2. czerwca
  3. Gra terenowa                        --> 15 czerwca
  4. Warsztaty jednego dnia         --> sierpień
  5. Wycieczka do Fromborka       --> 14. września
  6. Jesienne Zawody Latawcowe  --> 29. września
  7. Warcaby                               --> 26. października

ZAPRASZAMY !!!!

                                           Natalia Ossowska