Festyn Nocy Świętojańskiej w Niewieścinie

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Niewieścinie już po raz dziesiąty zorganizowało gminny festyn nocy świętojańskiej w ogrodach plebańskich w Niewieścinie w partnerstwie z GOKSiR-em w Pruszczu, Parafią św. Jakuba Ap. w Niewieścinie i sołtysem Niewieścina. Przychodnia "Almedic" w Pruszczu oraz Stowarzyszeniem „Topolanki”. Noc świętojańska w Niewieścinie  jest   imprezą zapisaną na stałe w kalendarzu imprez gminnych i powiatowych. Prace nad organizacją tego plenerowego wydarzenia   skupiły, jak co roku,  wielu wolontariuszy. Festyn świętojański  promuje naszą wieś, daje szansę na współpracę przy realizacji zadania wielu podmiotom: pozarządowym, prywatnym, instytucjonalnym. Jest zaczątkiem do innych inicjatyw społecznych, integruje mieszkańców, wzmaga patriotyzm lokalny. Jest to impreza, która zachowuje i pielęgnuje w naszej wsi stary zwyczaj obchodzenia  obrzędów nocy świętojańskiej. Doceniamy każdy rodzaj pomocy, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze przedsięwzięcie. W tym roku korzystaliśmy ze środków zdobytych w konkursie grantowym „Wieś na weekend 2016” organizowanym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich województwa Kujawko-Pomorskiego.